Logo
نوشته های من
شهرام گیل‌آبادی

شهرام گیل‌آبادی

همه کارها را تعطیل کنید این کاره‌ها، خجالت نمی‌کشید؟

این تیتر به هیچ کس ارتباط پیدا نمی‌کند، حتی به این یک چکه نوشته، اگر آدم بخواهد یک مشت نعمت حلال به خانه‌اش ببرد حتما باید به نامردی دست تکان بدهد و با آن خداحافظی کند. خداحافظی با نامردی یعنی پشت سرت را نگاه نکنی، یعنی جاده‌ای را پیدا کنی که بسیار فرعی باشد که حتی رد تو را نامردی پیدا نکند. عجب اتوبان بارانی شده است این دنیا؛ این روزهای ته پاییز؛ تعریف آکادمیک نامردی یعنی آقایان – خانمها انسان نباید چشمانش را شهلا کند و مشتی به داناییش بزند و بگوید هر چه شد، شد. نامردی پدیده‌ای است زنانه- مردانه که جنس نمی‌شناسد.

دنیا خیلی جای خاصی است، یا این‌وری می شود یا آن‌وری اما مهم این است که آدم بفهمد این دنیا دایم این‌وری و آن‌وری می‌شود. همه تا این‌وری نشده‌اند به این حرف می‌خندند و همه تا آن‌وری نشده‌اند دوباره به این حرف می‌خندند. عجب حسی دارد که رو به آسمان کنی نه این‌وری و نه آن‌وری و یک دل سیر غزل فریاد بزنی، این‌قدر فریاد بزنی تا وقتی لال شدی با زبان اشاره با مردم یک آبادی به گفتگو بنشینی، البته اگر آبادی دیدی!؛ این آدم شریف بی سروپا که این حرف‌ها را بلغور می‌کرد گفت: «صور وقتی دمیده می شود کسی دنبال اسرافیل نمی گردد همه درگیر تحول رخ داده می شوند.» من آدم بی‌شناسنامه‌ای هستم که دروغ نمی‌گویم، حرف مرا بشنوید: «روزی می رسد که زمین را بدون مرز از فضا می‌بینند، در آن روز شیاطین میداندارند؛ آدم‌های زیادی را در صف نعل‌کردن قرار داده‌اند این شیاطین، باید حواسمان باشد یا آن روز را نبینیم، یا از فضا زمین را ببینیم و یا نعل اندازه پایمان از همین حالا انتخاب کنیم. نعل شما شماره چند است؟»

7 Comments
  • ب
   شهریور ۲۷, ۱۳۹۲ at 12:34 قبل از ظهر / پاسخ

   سلام…
   عالی بود…عالی…
   چقد دست نوشته هاتونو دوس دارم مدیر فیروزه ای…به قول منافی: مستر داکتر گیلز…

  • هدی.ف
   شهریور ۲۷, ۱۳۹۲ at 11:27 قبل از ظهر / پاسخ

   نعل شماره ی ۳۹

  • گلخانه
   شهریور ۲۷, ۱۳۹۲ at 2:25 بعد از ظهر / پاسخ

   باز هم تا حو ایم نباشی آااااااااادم نمیشوم

  • رفیق
   شهریور ۲۹, ۱۳۹۲ at 10:27 بعد از ظهر / پاسخ

   سلام دکتر و تبریک بابت انتشار کتاب جدیدتون، امیدوارم روزی برسه که به رسانه خودتون یعنی رادیو برگردید، بچه های رادیو هنوز که هنوز از شما یاد می کنن

  • Marzie Akhavan
   شهریور ۳۱, ۱۳۹۲ at 12:28 قبل از ظهر / پاسخ

   سلام مدیر فیروزه ای……

   جالب بود باز هم…
   زود به زود و بیشتر بنویسید.
   و مواظب باشید کدر نشین استـــاد…
   فیروزه ای،کِدِرِش قشنگ نیست…
   شفاف بمانید!
   یاعـــــلی

  • faranak
   شهریور ۳۱, ۱۳۹۲ at 8:51 قبل از ظهر / پاسخ

   Sallllllllllllllammmmmmmmmmm
   ceghadr delam baray hamatoon tang shodeh…

   sarfarazo salamat bashed…

   Ba ehteram:Faransk Navahsi

  • سلام
   شهریور ۳۱, ۱۳۹۲ at 10:53 قبل از ظهر / پاسخ

   مطلب زیبایی بود کاش رادیوجوان رانجات می دادید.شنیده ام می خواهید یا معاون وزیرارشاد ویا معاون میراث فرهنگی شوید .شما هرجا که بروید آآنجا رانجات می دهید.منتظریم به خانه ی خودتان رادیو برگردید.

نظر خود را بنویسید